Kontakt
Wersja testowa
Referencje
dla Studentów
Produkt
O Nas
Start

Narzedzie do planowania budowy

Edytor rysunków


Optymalne rozwiązania specjalistycznych zadań, wymagają specjalistycznych narzędzi. Edytor rysunków GLASER -isb cad- jest wysoce wyspecjalizowanym programem - CAD, dostosowanym do skoordynowania zadan z zakresu planowania budowy. Oszczędza czas i w wyniku tego zapewnia wykonanie wszystkich prac konstrukcyjnych bardzo wysokiej jakości. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom detali wyróżnia się on od niewyspecjalizowanych, a co za tym idzie nie spełniających naszych wymagan, programów CAD.


Obok funkcji niezbędnych do konstruowania, obmiarów i pozycjonowania, edytor rysunków posiada także funkcje specjalne do planowania projektu czy wydruku. Dysponuje automatyką folii, która troszczy sie o strukturę warstw w Państwa projekcie. Z GLASER –isb cad- nie ma również problemu podczas pracowania w różnych skalach w obrębie jednego rysunku. Ważne informacje pod postacią arkuszy kalkulacyjnych MS Excel lub dokumentów Word mogą być wyświetlane i opracowywane, dzięki nowoczesnej technologii OLE, bezpośrednio na rysunku. W połączeniu z drukarką PDF, jednym kliknięciem myszki, otrzymujemy gotowy plik. Rozmiar arkusza zostanie automatycznie dostosowany do właściwej skali. Oznacza to bezpieczną współpracę np. z zewnętrznymi punktami wyplotu.


Już w podstawowym wyposażeniu GLASER –isb cad- dysponujemy czytelnym interfejsem exportu i importu plików do formatów DWG oraz DXF . Spełnia to wszystkie wymagania nowoczesnej wymiany danych.

Powierzchnie i objętości budynków mogą być określone szybko i dokładnie. Dzięki interfejsowi – EnEV możliwe jest niezwykle łatwe przekazanie danych do wiodących programów fizyki budowli2.
Bezpośrednio w CAD można przygotować rzuty pięter do obliczeń MES. Następnie, można zdefiniować obciążzenia i przekazać te dane do wszystkich popularnych programów MES3.

Dla programów takich jak Friedrich+Lochner czy Bautext istnieją specjalne ekskluzywne interfejsy. Można na przyklad polaczyc rysunek CAD z analiza statyczną. W ten sposób powstaje, przy minimalnym nakładzie pracy, plan pozycji – typowe rozwiązanie GLASER –isb cad-. Szczególnie duzą sile zyskuje edytor rysunków w polączeniu z edytorem zbrojenia.

Przemyslane szczególy

Edytor zbrojenia

Edytor zbrojenia łączy prostą obsługę z wysoką efektywnością. Poprzez specjalne funkcje, do pracy z prętami stalowymi i siatkami, idealnie nadaje się do tworzenia rysunków zbrojenia we wszystkich dziedzinach budownictwa. Rozkładając zbrojenie w postaci siatek możemy tworzyć własne siatki oraz zarządzac odpadami, wykorzystując je maksymalnie.
Pręty gięte można wybrać z katalogu lub po prostu utworzyć w oparciu o szalunek, a póżniej rozłożyć. Ilość sztuk jest oczywiście aktualizowana automatycznie. W każdej chwili można kontrolować ciężar stali i wygenerować zestawienie.

Pozycjonowanie może być zrealizowane różnymi funkcjami.

W edytorze zbrojenie w przekrojach i widokach można ze sobą połączyć. Wszystkie zmiany będą dzięki temu realizowane automatycznie w każdym przedstawieniu.
Zmiana geometrii powoduje zmianę zbrojenia oraz aktualizację zestawienia.
Dzięki tej automatyzacji, prawdopodobieństwo popełnienia błedu na rysunku jest znacznie ograniczone.

Do opracowywania często powtarzających się detali, jak np. uskoki, narożniki ścian itd., edytor zbrojenia posiada tzw. „małe warianty”. Stworzenie takiego szczegółu zbrojeniowego powstaje poprzez kliknięcie myszką. Otrzymujemy kompletny rozklad wraz z wyciagami.

Program interpretuje obliczenia elementów wielkopowierzchniowych (metoda MES). Wynikiem tego jest propozycja zbrojenia. Zbrojenie podstawowe może składać się z pretów lub z siatek.
Lokalizacja i średnice pretów zostaje dobrana zgodnie z plikiem obliczeniowym.
Minimalne długości zakotwienia i zakładów są oczywiście przy tym zachowane.
Taka propozycja zbrojenia, na podstawie wyników obliczen, mżzne być zoptymalizowana za pomocą kilku prostych kroków. Otrzymamy przy tym najbardziej pożądany rozkład. Zbrojenie automatyczne może być również wykonywane bez podkładu obliczeniowego. Jest to idealne rozwiązanie przy szybkim zbrojeniu elementów o dużej powierzchni.

Możliwe jest stosowanie prętów zbrojeniowych i siatek różnych dostawców. Odpowiednie listy oraz gięcia są prowadzone oddzielnie.

Opcjonalna funkcja - Kalkulator zbrojenia - jest korzystna finansowo. Wygodna alternatywa w stosunku do pracy z tablicami i normami.
Dostarcza ona dokładne informacje odnośnie otulenia, zakładu i zakotwienia zbrojenia.

Z GLASER -isb cad- rozwiazanie jest całkiem proste. Dlaczego zatem uparcie pracujemy w skomplikowanych programach?


Szybka pomoc dla standardowych komponentów

Edytor wariantów

Edytor wariantów GLASER -isb cad- wspiera Państwa przy codziennej rutynowej pracy poprzez szybkie i wygodne tworzenie częściowych rysunków. Dzieki temu możemy znacznie ócić czas opracowywania dokumentacji.

Plan pozycji odwołuje się bezpośrednio do programu Friedrich+Lochner. Wyniki obliczeń wpływają natomiast bezpośrednio do edytora wariantów. W ten sposób opracowywane są kompletne projekty.

Wszystkie warianty są połaczone ze sobąi mogą być przetwarzane oraz uzupełniane wszystkimi funkcjami edytora rysunków oraz edytora zbrojenia. Przejrzyste okna dialogowe pozwalają szybko wprowadzić wymagane parametry. Brakujące wymiary można dodać w podgladzie, bądż w edytorze rysunków.

W pełni automatycznie powstaje rysunek deskowania i zbrojenia, oraz niezbędne przekroje. Z edytorem wariantów możemy opracowywać standardowe elementy budowlane w znaczenie krótszym czasie.


Przykład:
 • Stopa kielichowa może być utworzona jako fundament blokowy zarówno o gładkiej jak i żłobionej podstawie.
  Stopa fundamentowa posiada zbrojenie wiążące dla słupów kwadratowych oraz okrągłych. Zbrojenie rozdzielcze można podzielić na kilka obszarów rozkładu. Możliwa jest ciągłaktualizacja danych z programu Friedrich + Lochner.

 • Słup żelbetowy o kwadratowym lub okragłym przekroju. Wprowadzenie jest możliwe dla jedno lub dwupiętrowych elementów. Zbrojenie główne może być rozłożone symetrycznie, bądż asymetrycznie. Strzemiona są automatycznie proponowane jako S-haki lub romby. Także ten wariant może przejmować dane z programu Słup Żelbetowy Friedrich + Lochner.

 • Głowica słupa i Konsola mogą zostać wykorzystane jako uzupełnienie zbrojenia słupa żelbetowego.

 • Z wariantem Belka prosta opracowuje się bardzo szybko elementy wieloprzęsłowe o stałym przekroju i zbrojeniu. W wariancie Belka możliwe jest wprowadzenie zmiennego przekroju, ustalanie połączenia ze stropem, uskoków. Automatycznie dokładane jest zbrojenie w obszarach skosów. Strzemiona mogą być formowane z prętów, bądż z siatek. Istnie opcja wprowadzania różnego zbrojenia. Dodatkowo zyskujemy czas poprzez przejmowanie danych z programu Friedrich + Lochner.

 • W Ścianach żelbetowych można dowolnie modelować otwory, wnęki i dochodzące ściany przy automatycznie regenerowanym zbrojeniu. Zbrojenie główne z przodu i z tyłu może się składać z siatek lub prętów. W dowolnym miejscu można uzyskać przekrój pionowy lub poziomy ściany.

Pozostałe edytory wariantów:
 • Schody
 • Schody prefabrykowane
 • Klatka schodowa
 • Ściana oporowa
 • Studzienka
 • Dach - przekrój
Jesteśmy do Państwa dyspozycji (patrz aktualny cennik).